NEXO Knights

Clay

Clay to osoba, która zawsze przyjdzie Ci z pomocą. Clay jest jeszcze młody ale też i dojrzały. Nigdy nie ma czasu by odpocząć czy poleniuchować. 

Lance

Kto nie chciałby być Lancem? Przystojny, znany, czarujący i błyszczący. Wydawać by się mogło, że wszystko w życiu przyszło mu łatwo. Pomimo tego, że wiódł uprzywilejowane życie, Lance nie jest złym facetem. Jest po prostu trochę… rozpieszczony. 

Aaron

Aaron ściga się szybko, wspina wysoko a do tego surfuje szałowo. Znany z tego, że używa swojej tarczy NEXO tak jak deskolotki. Jest w tym dobry i zawsze posługuje się tym przedmiotem podczas bitwy. 

Axl

Axl to łagodny olbrzym. Uważaj by go nie zdenerwować! By wygrać z przeciwnkiem, Axl będzie go lał do skutku. Jest najpotężniejszym z rycerzy z północego rejonu górskiego, w którym jako dziecko przerzucał kamienie. 

Macy

Macy to typowa, współczesna nastolatka. Problem tkwi w tym, że mieszka w zamku i jest nieustannie zmuszana do wywiązywania się ze swoich królewskich obowiązków. Ona po prostu chciałaby być normalna.  Jej tato, który jest królem, ma w stosunku do niej inne plany: nie chce pozwolić Macy zostać rycerzem, bo pragnie by odziedziczyła po nim tron. 

Merlok

Merlok jest mentorem dla wszystkim rycerzy NEXO. Jest totalnie "interaktywny" w dosyć zabawny sposób. Pomimo tego, iż wygląda na zwyczajnego czarodzieja, ma w sobie coś młodzieńczego - uwielbia odkrywać, próbować nowych rzeczy a do tego, przez cały czas, stara się dowiedzieć w jaki sposób cyfrowa magia może uratować królestwo. 

NEXO Knights

To historia o grupie bohaterskich rycerzy - Clayu, Aaronie, Macy, Lance'ie i Axlu - i ich zmaganiach związanych z przestrzeganiem rycerskiego kodu w trakcie ratowania świata. 

POSTACIE